2020 Fuar Takvimi 30 Haziran 2020 tarihli güncellemeler

Okuduğunuz haber
FUARLAR 1 EYLÜL SONRASINA ERTELENDİ

Fuar ve Kongrelerde dijitalleşme zamanı

Anasayfa   /    Fuar Haberleri    /    Fuarlar 1 Eylül Sonrasına Ertelendi

Fuarlar 1 Eylül Sonrasına Ertelendi

Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenmesi planlanan fuarların 1 Eylül sonrası döneme ertelenmesi istendi. Böylelikle fuarlar 3.kez ertelenmiş oldu.

FUAR HABERLERİ      06 Temmuz 2020 - 01:12     0

Fuarlar 1 Eylül Sonrasına Ertelendi

TÜM ODA VE BORSALARA

 İlgi yazı ile 2020 yılı fuar takviminde yer alan fuarlardan Temmuz ve Ağustos ayında kapalı alandadüzenlenmesi planlananların 1 Eylül sonrası döneme ertelendiği, açık alanda düzenlenmesi planlananların ise alınacak önlemler ve uyulması gereken kurallar çerçevesinde 1 Temmuz itibariyle düzenleneceği bildirilmektedir.

  Bakanlık tarafından gönderilen "Açık Alanlarda Düzenlenecek Olan Fuarlarda Alınacak Önlemler Ve Uyulması Gereken Kurallar" yazımız ekinde iletilmektedir. Bu kapsamda fuar düzenleyicilerinin karara uyması gerekmekte olup, karara uymalarını teminen gerekli bilgilendirmelerin yapılmasını ve gerekli önlemlerin alınmasını rica ederim.

 Saygılarımla,

 Mustafa SARAÇÖZ

Genel Sekreter

 

Öte yandan açık alanlarda yapılan etkinliklere belirli kurallara uyulması şartı ile izin verildi. Aynı yazının ekinde bu kurallar aşağıdaki şekilde sıralandı.

 

 AÇIK ALANLARDA DÜZENLENECEK OLAN FUARLARDA ALINACAK ÖNLEMLER VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 

 Dünyada ve ülkemizde yaşanan COVID-19 salgını nedeniyle açık alanda düzenlenecek yurt içi fuarlarda aşağıda belirtilen hususlara riayet edilecektir.

 1) Fuar alanının tüm giriş ve çıkışları kontrol altına alınacaktır. ( turnike vb.)

 2) Fuar alanına girişte ve fuar alanında katılımcılar, fuar alanı görevlileri ve ziyaretçiler maske kullanacaktır.

 3) Fuarı düzenleyen firma tarafından fuar alanına giriş yapan katılımcı, fuar alanı görevlileri ve ziyaretçilerin ateşinin ölçülmesine yönelik tedbir alınacaktır. Ateşi 38 derece üzerinde olanların fuar alanına girişine izin verilmeyecek ve bu kişiler sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.

  4) Hasta ve hastalık belirtisi gösteren, izolasyonda bulunması gereken katılımcı ve görevliler fuar alanına alınmayacaktır.

 5) Fuarı düzenleyen firma tarafından fuar alanına girişlerde ve her stantta el antiseptiği bulundurulacaktır.

 6) Fuar alanında katılımcılar, görevliler ve ziyaretçiler dâhil kişi sayısı her dört (4) metrekareye bir kişi olacaktır.

 7) Fuar alanına giren ziyaretçi sayısı belirlenerek ziyaretçi kapasitesine ulaşıldığında yeni ziyaretçi alınmayacak ve sosyal mesafe kuralına göre bekletilecektir.

 8) Fuar alanında stantlar, arasında en 3 metre mesafe bulunacak şekilde yerleştirilecektir.

 9) Stantların önünde zemine sosyal mesafenin korunmasını sağlayacak işaretler konulacaktır.

 10) Fuar alanında katılımcılar ve ziyaretçilerin sosyal mesafeye uymasına yönelik tedbirler alınacaktır. 11) Ziyaretçiler fuar alanında sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılacaktır.

 12) Tuvaletlerde %70 alkollü el antiseptiği bulundurulacaktır.

 13) Tuvaletlerin zeminleri, klozetler, pisuarlar, lavabolar, musluk ve batarya başlıkları, kapı kolları T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ilgili rehberine göre temizlenecektir.

 14) Tuvaletlerde eksik malzeme olmayacak, devamlı sıvı sabun, tuvalet kağıdı ve kağıt havlu bulundurulacaktır.

 15) El kurutma fanları kullanıma kapatılacaktır.

 16) Fuar alanında kurallara uyum denetlenecektir.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ